Kava Kava Sklep | Tania Kava Kava

Kava Kava Recepta na leczniczy relaks

Kava Kava Recepta na leczniczy relaks

Żyjemy szybko i głośno, ale warto czasem się zrelaksować. Niektórzy nie wyobrażają sobie tego bez alkoholu, jednak można go zastąpić kavą kavą, która wycisza, relaksuje, nie rodzi agresji, ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a co najważniejsze nie będzie po niej kaca.

Kava Kava co to jest?

Człowiek XIX wieku żyje przeważnie w szybkim tempie, co potrafi męczyć przede wszystkim psychicznie. Najlepszym lekarstwem jest od czasu do czasu odpoczynek i zorganizowanie sobie resetu. Jak to zrobić? Pewnie niektórzy pomyśleli o zakrapianej imprezie, ale następnego dnia może wystąpić nieznośny kac, który też potrafi dać w kość. Inne używki również mogą powodować niechciane skutki uboczne. Co więc zrobić? Słyszeliście może o pieprzu metystynowym? Jest o wiele zdrowszy od alkoholu, nie powoduje kaca, odpręża i nie tylko. Więcej o jego działaniu zaraz opowiem.

Zacznę od opisania, czym jest pieprz metystynowy bardziej znany pod nazwą „kava kava”. Druga nazwa ugruntowała się wśród mieszkańców wysp Pacyfiku. To roślina z gatunku pieprzowatych i posiada dosyć długą tradycję uprawy na wyspach zachodniego Pacyfiku. Pochodzi konkretnie z wysp Mikronezji i Vanuatu. Warto wspomnieć, że używana jest od tysięcy lat w celach leczniczych, towarzyskich, a nawet religijnych. Kava świetnie sprawdza się podczas imprez towarzyskich zamiast alkoholu – wyczula zmysły na muzykę i inne dźwięki, co może sprawić przyjemność słuchającemu. Ma jednak to też swoje minusy – pamiętajmy, że jesteśmy wyczuleni na każdy dźwięk, również nieprzyjemny hałas. Ponadto, jak już wcześniej wspominałam niesamowicie rozluźnia.

O tym wszystkim poinformuje Was każde Forum na temat kavy kavy, ale ja mam dla Was dużo więcej informacji. Ta roślina ma również wpływ leczniczy, co sprawia, że jest stosowana w medycynie tradycyjnej, a coraz częściej konwencjonalnej. Jakie to działania? Zacznę od psychiki. Warto wiedzieć, że kava kava łagodzi lęki i ataki paniki, a także ogranicza stany depresyjne. Ponadto relaksuje i pomaga w bezsenności. Polecana jest również kobietom, które cierpią na zespól napięć przedmiesiączkowych, ponieważ skutecznie łagodzi te objawy. Do pozytywnych wpływów należy też rozluźnienie mięśni, relaks, o którym już wspominałam, pobudzenie seksualne oraz działanie przeciwbólowe. Badania dowiodły, że kava hamuje wzrost niektórych nowotworów.

Jak działa Kava kava?

Można uznać, że kava ma też pozytywny wpływ na społeczeństwo oraz kulturę rozrywki. W przeciwieństwie do spożycia alkoholu lub innych narkotyków nie wzmaga agresji, ani hałaśliwości. Tak, jak już wspomniane było, ten napój wycisza, wyczula zmysł słuchu na dźwięki z otoczenia i muzykę. Choć daleko nam jeszcze do kultury wysp Pacyfiku, kava kava w Polsce staje się coraz bardziej popularna. Tam stopień sformalizowania picia tego napoju zależny jest od danej tradycji, czy kultur. Jednak jest to niezbędny element wszelkiego rodzaju spotkań, wydarzeń towarzyskich, politycznych i religijnych. Zdradzę Wam również ciekawostkę. Pieprz metystynowy stanowi ważny symbol tożsamości narodów Pacyfiku. Między innymi z tego powodu znajdziemy jego liście na monetach, flagach oraz banknotach. Roślina ta jest tez popularna w Nowej Zelandii, Australii i Stanach Zjednoczonych. A co ciekawe, w Niemczech wykorzystuje się jako preparat leczniczy, który można nabyć na receptę.

Podsumowując, stosowanie kavy jest nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne dla naszego organizmu, a także kultury. Gdy imprezujemy sąsiedzi nie skarżą się na hałasy, a co najważniejsze nie jesteśmy agresywni. Nic, tylko pić i korzystać. Na zdrowie!

Exit mobile version